9 paź 2015

O tym jak Włosi potrafią świętować na okrągło, czyli kilka słów o wrześniowej imprezie FESTA DEL FUNGO E DELLA CASTAGNA

Każda okazja jest dobra, by wyjść na ulicę i bawić się ile wlezie. Nie mówię tylko o lecie, kiedy wysokie temperatury wręcz zmuszają Włochów do późnych nocnych posiadówek, ale też dobrą wymówką do zorganizowania miejsko-wiejskiej imprezy może być np. nadchodząca jesień. FESTA DEL FUNGO E DELLA CASTAGNA może być świetnym przykładem na to, jak ożywić atmosferę miasta na dosłownie parę dni i stworzyć coś magicznego i wyjątkowego.

Festa del Fungo e della Castagna

Wszystkie zamieszczone zdjęcia - fot. M. Guszkowska


Znajomi zawsze śmieją się, jak opowiadam im o święcie "Grzyba i Kasztana". Co to takiego? Co Ci Włosi znowu wymyślili? Podobnie jak w przypadku eventu Mostra Mercato, Festa del Fungo e della Castagna to wielka impreza w jarmarcznym stylu - stragany, koncerty, przedstawienia, wystawy, atrakcje dla najmłodszych itd. Przez 4 dni mieszkańcy i przyjezdni mogą poczuć na własnej skórze nadchodzącą jesień. Miasteczko zapełnia się licznymi straganami, gdzie możemy zakupić lokalne produkty i przede wszystkim świeże grzyby i kasztany!

 Restauracje serwują w tych dniach specjalne menu na bazie....hmmm niech zgadnę :) TAK! Grzyby i kasztany są wszędzie! Makarony z mąki kasztanowej, sosy grzybowe, pizze con funghi czy przesłodkie marron glacees (gotowane kasztany pokryte syropem na bazie cukru i wanilii)! 


Jedną z najważniejszych atrakcji jest PIECZENIE KASZTANÓW. 

To co jednak urzeka najbardziej, to dekoracje! Co roku są inne i przyozdabiają wszystkie uliczki!Festa del Fungo e della Castagna w Pisogne to jeden z wielu przykładów lokalnych imprez. Zwiedzając, szukajcie plakatów i ulotek! Pod hasłem FESTA czy SAGRA kryje się zawsze coś ciekawego!

mg


1 komentarz: